Kinderen moeten liefde kennen om het te kunnen geven
This is Wan Shu. She lives with her grandparents while her mother and father work hundreds of miles away in the city.

Ze droomt van een leven waarin ze omgeven wordt door een liefdevolle familie. Hier is een tekening van haar die ze maakte tijdens een Geef om het Leven cursus. De titel is ‘Het thuis van Wan Shu, leeftijd 7’. Zij is degene met bruin haar, die haar moeders hand vasthoudt.
Maar de trieste waarheid is dat Wan Shu zelden haar moeders hand vast kan houden. Als ze geluk heeft, ziet ze haar eens per jaar.
In China leven naar schatting 61 miljoen achtergelaten kinderen in afgelegen plattelandsgebieden, zonder hun ouders. Hun ouders leven en werken ver weg in grote steden en de meesten komen slechts eenmaal per jaar naar huis tijdens Chinees Nieuwjaar. Sommige kinderen worden achtergelaten bij hun grootouders en anderen levens zelfs alleen. Oudere kinderen moeten voor hun jongere broertjes en zusjes zorgen en soms ook voor hun grootouders. Verantwoordelijkheid weegt zwaar op zo’n jonge leeftijd.